Włosy na mikroskórze – co to takiego?

Włosy na mikroskórze – co to takiego?

Udostępnij ten post

Włosy na mikroskórze – co to takiego?

Produkty perukarskie przeznaczone do maskowania ubytków na głowie i zagęszczania włosów to bardzo obszerne zagadnienie. Osoba, która zagłębia się coraz bardziej w ten temat, prędzej czy później natrafi na takie określenie jak „włosy na mikroskórze”. Z pewnością nasunie się sporo pytań dotyczących wspomnianej mikroskóry. Chodzi o bazę, do której doczepia się pukle, uznawane przez niektórych za najważniejszą część uzupełnienia. W niektórych przypadkach bazy peruk oraz systemów są traktowane po macoszemu. Dzieje się tak, ponieważ znajdują się one pod włosami i, co jest oczywiste, nie są widoczne dla postronnych osób. Można odnieść wrażenie, że nie mają bezpośredniego wpływu na wygląd fryzury i komfort użytkownika.

Skupienie się przede wszystkim na włosach okaże się sporym błędem. Poświęcenie niedostatecznej uwagi bazie peruki będzie tak naprawdę zrobieniem krzywdy samemu sobie. Opisywane podłoże ma najbliższy kontakt z głową i odpowiada za komfort podczas noszenia protezy włosów przez wiele godzin z rzędu. Trzeba zwrócić uwagę na nawet najmniejsze detale. Jeśli coś będzie powodować choćby niewielki dyskomfort podczas dobierania elementów uzupełnienia, z całą pewnością będzie to ogromnym problemem w przyszłości. Mały problem przerodzi się w ból w trakcie codziennego użytkowania. W skrajnym wypadku całkowicie zniechęci do korzystania z zamówionego systemu.

Czemu mikroskóra będzie odpowiednim wyborem?

Włosy na mikroskórze

Systemy włosów mogą mieć różne typy baz. Jednym z najbardziej popularnych podłoży jest mikroskóra. To jest bardzo cienka i przewiewna siateczka, do której producent mocuje pasma z wykorzystaniem różnych technik. Wielką zaletą mikroskóry jest jej wysoka przepuszczalność. Siateczka ogranicza gromadzenie się wilgoci pod całą bazą. Dzięki temu nadmiar potu jest usuwany na bieżąco z powierzchni skóry głowy. To ważny czynnik poprawiający wygodę oraz higienę, ponieważ ciepło połączone z wilgocią to doskonałe warunki do namnażania bakterii. Również tych drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy.

Mikroskóra ma jeszcze kilka innych ważnych cech, które przemawiają za jej wybraniem. Warto wspomnieć o lekkości i elastyczności. Oferują komfort korzystania i pozwalają zapomnieć, że na głowie znajduje się coś więcej, niż ewentualnie własne włosy. Godny wspomnienia jest fakt, że mikroskórę produkuje się z takich materiałów, które są neutralne dla człowieka i nie podrażniają skalpu. Dzięki temu z usług systemów uzupełnień mogą korzystać osoby zmagające się z różnymi zdrowotnymi problemami, także natury dermatologicznej.

Innym atrybutem mikroskóry jest uniwersalność tego rozwiązania. Klienci mają do wyboru wiele sposobów jej wykończenia: Classic, Lace Front, Full Lace, Skin i inne. Jedne sposoby są trwalsze i wytrzymalsze. Z kolei inne stawiają na niższą wagę oraz przewiewność. Jeszcze inne świetnie zlewają się z oryginalną fryzurą. Sprawiają, że niesamowicie trudno rozpoznać, że na głowie znajduje się uzupełnienie włosów.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania bazy systemu uzupełnień?

Jest kilka czynników, które trzeba uwzględnić podczas wybierania bazy do swojego systemu włosów. Każdy z nich ma wpływ na komfort codziennego korzystania. Poświęcenie odpowiedniej uwagi temu elementowi sprawi, że noszenie uzupełnienia będzie czystą przyjemnością, poprawi samopoczucie i podniesie pewność siebie.

  • Materiał, z którego została wykonana baza. Tworzywami wykorzystywanymi do przygotowania bazy są najczęściej poliester, silikon, nylon lub polimer. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niejednokrotnie zawierają w sobie kilka komponentów. To ma na celu połączenie ich najlepszych cech oraz podniesienie funkcjonalności i żywotności bazy.
  • Trwałość bazy to druga kwestia. Zdecydowanie najtrwalsze są polimerowe imitacje skóry. Na ich tle nieco gorzej wypadają delikatne siateczki, które trzeba częściej naprawiać lub wymieniać. Chwila nieuwagi wystarczy, aby naruszyć ciągłość siateczkowej bazy. Odporność wewnętrznej warstwy powinna być jak najbardziej dopasowana do stylu użytkowania uzupełnienia włosów. Wtedy będzie można skupić się na codziennych aktywnościach bez obaw o stan systemu.
  • Stopień maskowania. Jest bardzo ważny, ponieważ niektóre bazy znacznie lepiej „wtapiają się” w strukturę głowy i są bardziej dyskretne, z kolei inne są bardziej widoczne. Z reguły wygląda to tak, że mniej widoczne są lekkie i delikatne tkaniny, natomiast te trudniejsze do ukrycia są trwalsze i łatwiejsze w codziennej pielęgnacji.
  • Ostatni, ale nie mniej ważny, jest sposób mocowania. Rodzaj bazy wpływa na to, jak system będzie przytwierdzany do głowy. Nie wszystkie bazy można łączyć za pomocą wszystkich trzech dostępnych form mocowania (kleju, taśm lub klipsów). Warto poświęcić nieco czasu na poznanie różnic.

Kto pyta, nie błądzi

Wybór odpowiedniej bazy będzie mocno rzutował na ogólne wrażenia płynące z używania systemu. To ważna decyzja, której absolutnie nie można pozostawić przypadkowi lub nieprzemyślanym decyzjom podejmowanym pod wpływem chwili. Dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji z naszymi doradcami. Specjaliści wyjaśnią poszczególne różnice w budowie baz, a także omówią specyfikę materiałów, z których są one wykonane. Opowiedzą także o dostępnych sposobach wykończenia bazy i innych wszelkich aspektach związanych z przygotowywaniem oraz użytkowaniem systemów uzupełnień.

Alternatywą dla wizyty w punkcie stacjonarnym jest zamówienie do domu specjalnego zestawu startowego. Taki pakiet można wypożyczyć lub kupić na własność, aby ewentualnie skorzystać z niego przy kolejnych zamówieniach. Zawartość opisywanego zestawu obejmuje wszystkie elementy niezbędne do zapoznania się z budową systemu uzupełnień. Jednym z nich jest wzornik do porównania dostępnych baz.


Odbiór osobisty
Musisz wybrać salon, w którym odbierzesz swoje zamówienie!